X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


شرکت فنی مهندسی کاوه خزر آذربایجان

شرکتی است فنی مهندسی که در زمینه عمران و ساختمان کار می کند.

استفاده از MS-1R در بتن ریزی های با سطح  زیاد و ضخامت کم  از ایجاد ترکهای سطحی جلوگیری می کند.  فوق روان کننده MS-1R  مطابق استاندارد ASTM  C- 494 Type G می باشد.  

موارد مصرف : بتن ریزی در مناطق گرمسیر، بتن ریزی های حجیم مانند سدها، بتن ریزی با پمپ در سازه های فوق العاده مسلح و بتن ریزی های  سقف، ستون و قطعات بتنی پیش  ساخته.  

مزایـا : مصرف MS-1R   با عث افزایش کیفیت بتن در موارد ذیل می شود :

جلوگیری از ایجاد ترکهای سطحی؛ افزایش روانی بدون آب افتادگی ؛ افزایش مقاومت های فشاری و خمشی

افزایش کارایی و دوام؛  صرفه جویی در زمان اجراء و کاهش هزینه های بتن ریزی؛   کم شدن زمان  ویبره و سهولت پخش و پرداخت بتن 

 روش و میزان مصرف :

الف ) مایع

  به مقدار 1%  الی  5/1 % وزن سیمان به آب بتن اضافه شده و به مدت 1 الی 2 دقیقه تا ایجاد مخلوطی همگن و یکنواخت مخلوط شود.  

 ب )پودر

  به مقدار 3/0% الی 6/0 % وزن سیمان ( با توجه به میزان روانی و دیرگیری مورد نیاز) به مصالح خشک، اضافه شود.

  تـوجـه:  در شرایطـی که فاصلـه حمـل بتـن طولانی باشـد، بهتر است که نیـمی از فوق روان کننده مورد نیاز را در ابتدا و نیم دیگر را در هنگام بتن ریزی مصرف نمود.  

مشخصات فنی :   

حالت فیزیکی :                                  مایع                                                          پودر

رنگ                                           : قهوه ای                                                       صورتی

وزن مخصوص    :                              gr/cm³12/1                                              gr/lit  550

PHمحلول%20           :                  حدود 5/8 الی 5/ -                                            ۹

یون کلر :                                         ندارد                                                        ندارد

زمان مصرف و نحوه نگهداری             : حداقل شش ماه و بدور از تابش مستقیم آفتاب و یخزدگی.

استاندارد   :                                                   ASTM C-494 Type G

بسته بندی                  :        گالنهای 20 و بشکه های 200 کیلویی  کیسه پلاستیکی 20 کیلویی

 

چسب بتن    Concrete Adhesive  CN-1

یکى از مواد شیمیایى که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد فراوانى یافته، چسب بتن است.  این چسبها عموﻣﺄ محلولهاى کلوییدى از پلیمرهاى مختلف در آب هستند که مقاومت کششى، خمشى و همچنین دوام بتن را افزایش مى دهند.  ولى مهمترین خاصیت آنها افزایش چسبندگى است.  بیشترین استفاده از این مواد مربوط به کارهاى تعمیراتى مى باشد زیرا این افزودنى با ملات، مخلوط یکنواخت و همگنى تشکیل داده و ضمن آنکه مانع تراوش آب و تفکیک دانه هاى ریز و درشت مى شود، میزان چسبندگى بتن تازه را با ملات قدیمى زیر آن افزایش مى دهد.   چسب بتن CN-1  تولیدى این شرکت برپایه رزینهاى کوپلیمر پلى وینیل استات  ساخته شده و به آسانى با آب مصرفى در بتن مخلوط مى شود.  مواد به کار رفته در ساخت این چسب با سیمان کاملا هماهنگ بوده و چسبندگى آن را به طور قابل ملاحظه اى افزایش مى دهد.

 موارد مصرف:

 چسب بتن   CN-1 را مى توانید براى کلیه کارهاى تعمیراتى و ترمیم آسیب دیدگى اغلب سازه هاى بتنى مانند کانالهاى آب، کف سالنهاى صنعتى، باند فرودگاهها، سدها، پایه پلها و ستونها مصرف نمایید.  کاربرد مهم  CN-1  در آببند کردن منابع و استخر هاى بتنى با  استفاده از ترمیم کننده  RM-1  مى باشد.  

روش و میزان مصرف :

براى ضخامتهاى کم ( تا  10 میلیمتر ) 1 پیمانه چسب بتن را با 1  الى 3  پیمانه آب مخلوط کرده و ملات را با آن درست کنید.  به طور کلى هر چه ضخامت ملات کمتر باشد و یا نیروى بیشترى بر آن وارد آید، براى ایجاد چسبندگى لازم چسب بیشترى مى بایست اضافه شود.   براى ایجاد استحکام بیشتر توصیه می شود که محلول رقیق شده چسب به مقدار بیشترى درست شده و قبل از چسباندن ملات یک لایه از این محلول به سطح زیرین مالیده شود.

 توجه:  در ضخامتهاى زیاد چسباندن به صورت لایه به لایه مناسبتر بوده و توصیه مى شود.

 ژل میکروسیلیس   Silica Fume Gel (Modified ) SF-1

امروزه افزودن میکروسیلیس به همراه فوق روان کننده جهت افزایش مقاومت مکانیکی و شیمیایی بتن به عنوان پدیده ای کار آمد و تجربه شده در دستور کار اغلب کارفرمایان و مشاورین قرار گرفته است.
 میکروسیلیس به خاطر قیمت مناسب و خصوصیات ارزنده ای که به بتن میدهد به خوبی جای خود را دراین رشته باز کرده ولی به خاطر وزن حجمی کم  و ریزی ذرات حمل و نقل، نگهداری و مصرف آن مشکل و پرهزینه بوده و چون هنگام اضافه شدن به   بتن اختلاط بطور کامل و مطلوب انجام نمی گیرد لذا خصوصیات بهینه آن به طور  کامل ظهور نکرده  به علاوه از نظر محیط زیست و شرایط بهداشتی نیز همواره برای مصرف کنندگان مشکل آفرین بوده است.  جهت رفع مشکلات فوق و تسهیل در استفاده از میکروسیلیس پس از مدتها مطالعه و بررسی محصول جدید ژل میکروسیلیس  بعنوان جایگزین سیستم قدیمی میکروسیلیس + فوق روان کننده تولید وعرضه می گردد.  مصرف این ماده ضمن برطرف کردن مشکلات فوق الذکر خصوصیات بتن را بهبود بخشیده ؛ به طوریکه مقاومت مکانیکی آن را بیش از 30% بالا برده و بدون نیاز به استفاده از سوپر روان کننده روانی بتن را افزایش میدهد.

 موارد مصرف :

  ساخت بتنهای پرمقاومت، نفوذ ناپذیر و مقاوم در مقابل حملات شیمیایی نظیر اسکله ها, سازه های بتنی در محیط های خورنده در مناطق شمالی و جنوبی ایران.

 مزایا :

افزایش روانی بتن بدون نیاز به سوپرروان کننده

افزایش مقاومتهای شیمیایی و مکانیکی و نفوذ ناپذیری بتن

اقتصادی و مقرون به صرفه بودن

جابجایی، نگهداری و مصرف بسیار آسان و راحت

حفاظت از سلامتی و بهداشتی کارکنان و محیط کار

ژل میکرو سیلیس به سه صورت دیرگیر، زودگیر و معمولی  تولید می شود.

 روش و میزان مصرف :

  به مقدار 5 % الی 15% وزن سیمان مصرفی در زمان ساخت بتن و یا در تراک میکسر اضافه و چند دقیقه مخلوط نمایند.  افزودن در چند مرحله راندمان کار را بالا می برد.

توجه :

متناسب با میزان ژل مصرفی از مقدار آب طرح اختلاط کسر شود.

  پس از بازکردن درب بسته محتویات آن را بلافاصله استفاده نموده و از مصرف مواد خشک شده جداً  خودداری نمایند.

ضدیخ بتن       Anti – Freeze Admixture AF-1

معمولاً  در کشور ما فرا رسیدن فصل سرما و یخبندان باعث  تعطیل کارهاى ساختمانى شده که   این عمل موجب راکد و بلااستفاده ماندن حجم عظیمى از امکانات و نیروى انسانى مى شود.  استفاده از افزودنى ضد یخ  بتن AF-1  راه حل مناسبى براى رفع این مشکل است.

موارد مصرف:

ضدیخ    AF-1  این شرکت تـرکیبى از مـواد معدنى و آلـى محـلـول در آب است کـه بـر اسـاس استاندارد    ASTM C - 494 & C - 666تولید گردیده است.

  این ضدیخ داراى عملکرد چند گانه به شرح ذیل مى باشد:

1- کاهش نقطه انجـماد آب که موجـب برطرف شدن خطر یخ زدگى در بتن تازه می شود.  با استفاده از ضدیخ   AF-1   مى توان تا درجه برودت  15-  درجه سانتى گراد بتن ریزى نمود.

2- اسلامپ بتن را افزایش مى دهد و یا به عبارت دیگر نقش روان کنندگى هم دارد.  لذا مى توان براى یک اسلامپ ثابت از میزان آب مصرفى کم نمود.

3-  خاصیت هوازایى آن باعث بالا رفتن مقاومت بتن در مقابل سیکلهاى متناوب یخ زدگى و آب شدن مى شود.  این خصوصیت ضدیخ بتن AF-1، بسیار مفید و حایز اهمیت بوده و توصیه می شود براى بتن هایى که در معرض سیکلهاى مداوم یخ زدگى و آب شدن قرار دارند، حتما استفاده شود.

4- ضدیخ AF-1   فاقد یون کلر بوده و هیچگونه اثر سویى بر روى آرماتورها ندارد.

نوشته شده در پنج‌شنبه 19 فروردین‌ماه سال 1389ساعت 04:44 ب.ظ توسط رحمان باقری نظرات (0)
قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت