شرکت فنی مهندسی کاوه خزر آذربایجان

شرکتی است فنی مهندسی که در زمینه عمران و ساختمان کار می کند.

بنا به تعریف، در روش صنعتی، قطعات و اجزای ساختمان تحت نظام صنعتی در کارخانه تولید و از جنبه‌های مختلف از نظر کیفیت، آزمایش و سپس به محل کارگاه حمل می‌شود.

با این روش حجم عملیات ساختمان در محل کارگاه، کاهش یافته و میزان تولید افزایش می‌یابد. اهم شرایطی که برای تحقق صنعتی شدن ساختمان‌سازی مورد نیاز می‌باشد عبارت است از:

  • ·         استفاده از اتصالات خشک،
  • ·         مکانیزه کردن عملیات اجرایی در سایت،
  • ·         تولید قطعات بزرگ در کارخانه طبق ضوابط استاندارد مشخص به منظور کنترل کیفیت،
  • ·         بهبود مدیریت در اجرای ساختمان،
  • ·         رابطه نزدیک بین طرح و تولید
  • ·         ایجاد تشکیلات موثر عملیاتی در سایت

یکی از شاخصه‌های صنعتی شدن، تولید انبوه محصولاتی است که قبلا" از طریق سنتی و با روش‌های دستی تهیه می‌شدند، این محصولات باید دارای ویژگی‌های استاندارد از نظر کیفیت، تخصص‌گرایی در تولید، توجه به مسائل تولید، فروش و بازار به طور همزمان و به کارگیری روش‌های اتوماتیک و مکانیزه در روند تولید باشد. علاوه بر آن به لحاظ تولید انبوه، قیمت‌ها در مقایسه با تولیدات سنتی پایین‌تر است و محصولات دارای کیفیت ثابت و قابل پیش‌بینی هستند.

صاحب‌نظران همواره محاسن و معایبی را برای صنعتی‌شدن ساختمان‌سازی برشمرده‌اند، از همین رو است که کشورهای زیادی از آن استقبال کرده‌اند و در مقابل تعداد اندکی از کشورها نیز از آن رویگردان شده‌اند. علت عمده رویگردانی، این بوده است که روش صنعتی به دلیل تولید سری و انبوه، ناگزیر به چشم‌پوشی از برخی سلیقه‌های فردی است، یکنواختی ظاهری اینگونه ساختمان‌ها، اعمال سلیقه و آزادی انتخاب را برای اقشار مختلف مردم تحت‌الشعاع قرار داده و امتیازات حاصله از بکارگیری روش‌های صنعتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

صنعتی‌سازی ساختمان فرآیندی حساب‌شده با درنظر گرفتن مولفه‌های مدیریت زمان، هزینه و کیفیت با اعمال استانداردهای مرتبط برای انبوه‌سازی ساختمان می‌باشد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی صنعت ساختمان نوع بنیان

نوشته شده در دوشنبه 2 فروردین‌ماه سال 1389ساعت 09:25 ب.ظ توسط رحمان باقری نظرات (0)
قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت